Tesla Info kup 2016Дана 3. априла 2016. године у ТШ „Раде Металац“ у Лесковцу одржана је друга фаза такмичења Тесла инфо куп. Учествовао је 71 такмичар из 18 школа са територије 4 округа : Јабланички, Пчињски, Топлички и Пиротски.

Нашу школу представљала су два тима, ТИМ1, Лазар Пешић (ученик 8-2) и Александар Савић (уч. 8-2) и ТИМ2, Иван Тодоровић (ученик 8-3) и Марко Стојановић (ученик 7-1). Ово је четврто учешће ученика наше школе на овом такмичењу, а по први пут смо на такмичењу имали два тима.

Оба тима су се пласирала у трећу фазу такмичења, која ће бити одржана у ЕТШ „Никола Тесла“ У Нишу, 27. 4. 2016. У овој фази ће учествовати 50 тимова који су остварили пласман у другој фази такмичења у регионалним центрима у Нишу, Лесковцу и Зајечару.

Нашим ученицима желимо много успена на предстојећем такмичењу.