ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ КОЈИ ЋЕ, ШКОЛСКЕ 2020/2021. ГОДИНЕ, ДЕЦУ УПИСАТИ У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Обавештавају се родитељи који имају интересовања за упис деце у први разред основне школе школске 2020/2021. године да све информације о упису ученика у основну школу (потребна документација, термин тестирања...) од понедељка до петка, могу добити:

• Понедељком, средом и петком у временском периоду од 11 до 14 часова од психолога школе, Марије Цветановић на број 060/7029337 и
  • Уторком и четвртком у временском периоду од 10 до 12 часова од педагога школе, Габријеле Младеновић на број 062/8543494.

Сва питања у вези уписа деце у први разред могу се проследити и на адресу: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Директор школе,

Марко Ранђеловић

Важно обавештење за ученике!

Обавештење за родитеље који ће, школске 2020/2021. године, децу уписати у први разред основне.

Обавештење за родитеље ученика 8. разреда који ће, школске 2020/2021. године, уписати школу за ученике са посебним способностима.

1. Почев од 17.3.2020. године почиње настава на даљину која ће се емитовати преко канала РТС Канал 3. Настава ће се обављати 6 дана у недељи са почетком у 8.00 часова, а распоред по разредима ће, дан пре емитовања, бити објављен на сајту www.rasporednastave.gov.rs. За ученике од 1. до 7. разреда емитоваће се садржај у блоковима од по 2 часа дневно, а за ученике 8. разреда од по 3 часа дневно (српски језик, математика и једног од предмета који полажу на завршном испиту).
  2. Распоред часова за ученике који немају интернет биће објављиван на улазним вратима школе.
  3. Сви родитељи/старатељи ученика су дужни да у току данашњег дана (понедељак 16.3.2020. године) успоставе контакт са одељењским старешинама своје деце ради договора о будућем начину комуникације.
  4. Наставници су у обавези да, истовремено са емитовањем ТВ часова, остваре потребну комуникацију са ученицима ради пружања додатне подршке (помоћу вибера, фејсбука, имејла...).
  5. О даљим плановима и развоју ситуације бићете благовремено обавештени преко сајта школе.
IMG 20191126 142732 smallУченици наше школе учествовали су на шестом по реду Фестивалу сценских уметности у Лесковачком културном центру, у уторак, 26. новембра.
Глумачка екипа, у чијем саставу су били Јована Митровић 7-3, Мила Ђорђевић 6-1, Софија Бранковић 6-1, Александра Аврамовиић 5-3, Наталија Величковић 5-3, Јанко Станковић 7-1, Огњен Симоновић 6-1, извела је комад "Такој ми зборила моја баба". Текст драме написала је Весна Петковић, наставник српског језика.

istorija2020Овде можете преузети коначне резултате са Општинског такмичења из историје одржаног у нашој школи 15.3.2020. године:

Decja nedeljaИ ове године наша школа учеству је у националној манифестацији Дечја недеља која се код нас организује још од давне 1934. године. Циљ ове манифестације јесте побољшање положаја деце у Србији.