tehnika2024Ученици наше школе су последњих година редовни учесници републичког такмичења из предмета Техника и Технологија. Ту добру праксу су наставили и ове школске године.

Ове године републичко такмичење је одржано 10. и 11. маја у Београду на АлфаБК универзитету. На такмичењу се више од 400 ученика из целе земље, надметало у теоријским техничким и практичним знањима у осам практичних и моделарских дисциплина. Нашу школу су представљале ученице: Сташа Митић (7-1) и Петра Здравковић (7-1) уз менторску подршку наставника Миодрага Јањића. Сташа Митић је освојила III награду, a Петра Здравковић је остварила солидан 19. разултат. Сташи Митић је данас диплому са такмичења свечано уручио директор школе Марко Ранђеловић. Осим дипломе директор је Сташу наградио и пригодном књигом. Честитамо Сташи и надамо се да ће јој овај успех бити подстрек у даљем учењу и раду.