GlobusНашој школи је и ове године припала част да организује Општинско и Окружно такмичење из географије. Ових дана одржано је Општинско такмичење које је окупило преко 100 основаца са подручја Лесковца. Наша школа је наставила традицију, те је Анђела Јовановић (8. разред) освојила прво место, а Андреа Антић 2. место. У конкуренцији ученика седмог разреда најуспешнија је била Миљана Николић. Почетком априла биће одржано Окружно такмичење.

На Општинском такмичењу из историје једна смо од најуспешнијих школа на подручју оппштине. У конкуренцији ученика осмог разреда Филип Митровић и Владица Петровић су поделили прво место, док је Стефан Микић заузео одлично друго место.

У Дому културе „Тихомир Ракић Вељко“ у Печењевцу, одржано је Општинско такмичење рецитатора „Песниче народа мог“. Прво место у конкуренцији ученика од 1. до 4. разреда освојио је наш ученик Филип Недељковић (4. разред), а у конкуренцији ученика од 5. до 8. разреда најбоља је била Анђела Јовановић (8. разред).

Треће место на Општинском такмичењу из биологије заузела је Миљана Мишић (5. разред). Право наступа на Окружном такмичењу стекле су и Миљана Марковић и Емилја Цветковић, ученице шестог разреда, које су на такмичењу из српског језика поделиле треће место.

Ове године заблистали су и млади математичари, ученици 4. разреда. Право наступа на Окружном такмичењу изборили су: Богдан Николић и Богдан Здравковић из Доњег Бријања, Александра Јовић из Међе, Никола Лазић из Шарлинца и Давид Анђелковић из Кутлеша.

На Међуопштинском такмичењу из информатике заблистали су Анђела Јовановић (8. разред) и Саша Јовић (7. разред) и изборили право наступа на Окружном такмичењу.

Оваквим резултатима може да се похвали ретко која школа на подручју Лесковца. Резултати су постигнути захваљујући континуираном раду наставника и ученика у школи. Наша школа је на најбољем путу да реализује зацртану визију – добијање улоге водеће образовне институције на  подручју Јабланичког округа.